Kauno bendruomenių centrų asociacija

Vietos bendruomenių metų atidarymo renginys Šumske

Sausio 21 d. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga kartu su Vietos veiklos grupių tinklu Vietos bendruomenių metus atidarė skambiu renginiu. Neseniai duris atvėrusiame ir dar dažais kvepiančiame Šumsko daugiafunkciame centre – bendruomenės namuose (Vilniaus r.) bendruomenių, vietos veiklos grupių atstovai kartu su politikais ir valdžios pareigūnais dalijosi patirtimi ir šiųmetiniais planais, simboliškai raikydami pyragus, pagamintus pačių bendruomeninių organizacijų atvykusių iš visos Lietuvos.
„Labai džiaugiuosi, kad 2016 m. į bendruomenines organizacijas atkreiptas ir valdžios dėmesys. Vis dažniau sprendžiant problemas, atsisukama į patį žmogų“, – atidarymo metu kalbėjo Lietiuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė.
„Po dvidešimt bendruomeninių organizacijų veiklos metų yra pats tinkamiausias laikas 2016-uosius skelbti Vietos bendruomenių metais. Kaimo vietovėse įregistruota apie 1700, o mieste dar per 200 bendruomenių. Matomi įspūdingi jų veiklos rezultatai. Šie metai turėtų atkreipti visos visuomenės dėmesį ir paskatinti kiekvieną įsitraukti į bendruomeninę veiklą. Tai puikus indėlis visuomenės pilietiškumui ugdyti“, – įsitikinusi Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorė Lina Gumbrevičienė.
Vietos bendruomenių metams paminėti sukurtas ir pristatytas specialus ženklas. Logotipe vaizduojamas namas ir penki įvairiaspalviai žmogeliukai , žymintys visą Lietuvą pagal etnokultūrinius regionus bei šeštasis – simbolizuojantis emigravusius tautiečius. „Jie gal ir toli fiziškai, bet visada kartu su mumis širdyje“, – ženklą pristatė Vietos veiklos grupių tinklo pirmininkė Reda Kneizevičienė.
„Praėjęs finansinis laikotarpis derlingas projektais. Daug investuota regionų infrastruktūrai pagerinti. Kaimas išties labai pasikeitęs – išgražintas pačių vietos bendruomenių. Tai nepraslysta pro akis ir labai džiugina“, – renginyje bendruomenių pastangas įvertino Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, primindama, kad šiemet bendruomenių projektams finansuoti iš nacionalinio biudžeto numatyta vieno milijono eurų parama.
Ne vienas dalyvis gyrė bendruomenių iniciatyvas ir ragino nesustoti. „Paskutinis eidamas, tako nepraminsi. Tad ir toliau aktyviai skinkitės naujus kelius, kuriais iš paskos seks kiti. Valdžia su vėliava priešaky nestovės, ji tik gali padėti tiesti jūsų išmintus kelius“, – kalbėjo vienas iš renginio svečių.
Kad sklistų stiprus ir vieningas bendruomenių balsas linkėjo ir pati Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri žodžius perdavė per savo patarėją Gają Šavelę.
Bendruomeninių organizacijų judėjimas Lietuvoje prasidėjo dar 1997 m. Tuo metu Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga vienijo vos 7 bendruomenes. Šiuo metu jų priskaičiuojama per 1300.
Lietuvos Respublikos Seimas 2016 metus paskelbė Vietos bendruomenių metais.

Renginyje dalyvavo ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos bei Vilniaus bendruomenių asociacijos atstovai, kurie pasveikino visus su puikiu metų atidarymo renginiu ir pasiruošę įsilieti ir aktyviai dalyvauti metų renginiuose. Apie visus Vietos bendruomenių metų renginius bus skelbiama specialiai sukurtame facebook'“ tinkalpyje:
https://www.facebook.com/2016-Vietos-bendruomeni%C5%B3-metai-957033811070748/?fref=nf

Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro inf.

2016-01-24

Visos naujienos

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple