Kauno bendruomenių centrų asociacija

Konferencijoje “Gerojo valdymo principų taikymas Lietuvos savivaldybėse”

Vasario 18 dieną Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras (NIPC) kartu su partneriais - Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) bei Norvegijos „Change the World“ organizavo konferenciją “Gerojo valdymo principų taikymas Lietuvos savivaldybėse”.

Konferencijoje buvo pateikta įdomi tiriamoji ir statistinė medžiaga apie savivaldybių ir NVO bei bendruomenių bendradarbiavimą, problemas ir naudą, abiejų pusių požiūrius vieni į kitus, finansavimo galimybes bei visiems tapusią aktualia - viešųjų paslaugų teikimą ir šių paslaugų perdavimą bendruomenėms ir NVO. Šiuo atživlgiu ypač įdomūs buvo VRM Vietos savivaldos politikos sk. vedėjos Dalios Masaitienės ir Vilnaius sav. Socialinių reikalų ir Sveikatos departamento dir. pav. Rasos Laiconienės pranešimai. D. Masaitienė pažymėjo, kad savivaldybės nesuprato "Lietuvos pažangos strategijos 2030" priemonės apie viešųjų paslaugų perdavimą NVO ir bendruomenėms. Iš tiesų ši programa neveikia. Lietuvoje nėra teisinės bazės, nusakančios viešųjų paslaugų perdavimą bendruomenėms ir NVO, o turima - nepritaikyta tokiems procesams. Be to, iki šiol nė viena savivaldybė neinventorizavusi savo viešųjų paslaugų ir neturi tikslaus viešųjų paslaugų teikimo sąrašo. O be jo kalbos apie perdavimą netikslingos. Geriau būtų kalbėti ape tiksliai nurodytų viešųjų paslaugų  pirkimą iš bendruomenių ir NVO. Panašiai kalbėjo ir R. Laiconinenė: Vilniaus savivvaldybė jau senokai PERKA griežtai techninėmis sąlygomis apibrėžtas viešąsias paslaugas iš NVO. Tai daugiausiai paslaugos neįgaliems, vaikams su psichikos problemomis, senjorams (maitinimo ir transporto) ir kitos. R. Laiconienės nuomone, ne kiekviena NVO gali teikti šias paslaugas - tai turi būti profesionalūs, patyrę žmonės, kurie įneša į viešąsias paslaugas naują pridėtinę vertę, naujas metodikas. Pranešėjų nuomone, jei jau savivaldybė perka paslaugas, tai ir finansavimas iš savivaldybės turi būti 100 procentų, įskaitant ir administracines išlaidas. Kaip gi čia neprisiminsi ką tik paskelbtų Kauno m. savivaldybės Viešųjų paslaugų teikimo projektų prioritetus, aprašomus bendrais žodžiais...
Šiame renginyje savo socialinio darbo veiklą ir patirtį pristatė ir Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos ir Antanavo bendruomenės pirmininkė Reda Kneizevičienė.
Renginys buvo labai įdomus ir naudingas. Iš visos Lietuvos susirinkę vietos savivaldos ir NVO atstovai diskutavo, kaip vietos savivalda yra pasiruošusi vykdyti įpareigojimą iki 2020 metų bent 15 procentų viešųjų paslaugų perduoti NVO sektoriui. Darbo grupėse buvo įdomi diskusija ir patirtis apie socialinių paslaugų teikimą per NVO iš Vilniaus miesto, Klaipėdos, Biržų, Telšių, Jonavos. Labai gaila, bet iš Kauno m. savivaldybės administracijos dalyvavo tik mūsų bendruomenių koordinatorė E. Jaudegienė.
NIPC'o projekte dalyvavo 10 savivaldybių - Anykščių, Druskininkų, Elektrėnų, Jonavos, Jurbarko. Molėtų, Tauragės, Telšių, Ukmergės ir Švenčionių, kurių daugumos atstovai ir dalyvavo ir pasisakė. Iš KBCA dalyvavo administratorė M. Bindokaitė.

Plačiau apie renginį- http://www.lsa.lt/…/946-konferencijoje-issamiai-aptartos-sa…
Kviečiu susipažinti su Lietuvos pažangos strategija "2030"
https://www.lietuva2030.lt/lt/apie-lietuva-2030
Savivaldybių ir NVO bendradarbiavimo metodika-
http://www.3sektorius.lt/…/Knygelepilna_2013-12-18_11:06:27…

Nuotraukos yra facebook'o paskyroje: https://www.facebook.com/SuduvosVVG/ ir 2016 - Vietos bendruomenių metai

2016-02-19

Visos naujienos

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple