Kauno bendruomenių centrų asociacija

KBCA susitikimas su Transparency International organizacija

Balandžio 5 d. Kauno bendruomenių centrų pirmininkai, Kauno NVO atstovai susitiko su Lietuvos organizacijos "Transparency International" Lietuvos skyriaus (TILS) projektų vadove Gabija Lukšaite ir Mindaugu Galiausku, verslo konsultantu iš CRC Consulting. Jie papasakojo apie naują projektą, kuriuo norima sukurti Lietuvos NVO organizacijų registrą - bazę "NVO atlasas", kuriame bus teikiama įvairi pagalba NVO: informacija apie organizacijas, jų veiklą, buvimo vietą ir pan. Žadama skelbti fondų paieškos ir paramos šaltinių informaciją, teikti konsultacijas. Kiekviena užsiregistravusi organizacija turės savo prisijungimą prie duomenų, galės skelbti savo naujienas, informaciją apie renginius, įdėti nuotraukas.

Projektas "NVO atlasas" vykdomas nuo 2015 m., TILS pasirašius sutartį su Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Nevyriausybinių organizacijų (NVO) Programos įgyvendintojais Lietuvoje – Žmogaus teisių stebėjimo institutu.  Svečiai pateikė įdomios informacijos apie NVO veiklą Lietuvoje, organizacijų aktyvumą: TILS nuomone,  iš 28 tūkst. Lietuvoje registruotų NVO veiklios pasirodė tik 6000. Dabar neegzistuoja jokios skirties tarp NVO ir socialinio verslo, labai mažos pajamos, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, NVO patiria visuomenės nepasitikėjimą. Pačioms organizacijoms trūksta donorų, ilgalaikio finansavimo, nėra galimybės padengti administravimo išlaidų bei pačių finansavimo programų paramos skyrimo neskaidrumas.

Vykdant projektą "NVO atlasas" tikimasi, kad bus:
Geresnis visuomenės ir donorų informavimas apie Lietuvoje veikiančias NVO;
Geresnis NVO sektoriaus informavimas apie rengiamus mokymus, konkursus finansavimui gauti, kitų organizacijų įgyvendinamas veiklas;
Didesnės finansavimo gavimo, aktyvių piliečių įtraukimo galimybės;
NVO sektoriaus atskaitingumo, patikimumo augimas.

Diskusijos metu buvo pateikta pasiūlymų, pasidalinta patirtimi ir kontaktais.

Smulkiau apie registraciją NVO atlase yra čia: http://www.nvoatlasas.lt/

2016-04-05

Visos naujienos

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple