Kauno bendruomenių centrų asociacija

Kada sulauksime projektų paraiškų rezultatų?

Šiais metais Kauno m. savivaldybei nutraukus buvusią Bendruomenių ir NVO rėmimo programą ir jos finansavimo tvarką, laukiam nesulaukiam paskelbtų "INICIATYVŲ" konkurso rezultatų. Nors nauji savivaldybės atstovai dievagojosi, kad viskas vyks sklandžiai ir skaidriai, o projektai turi būti vykdomi ne mažiau kaip 7 mėn. - deja, dar nieko neaišku. Iki šiol nėra paskelbti mums taip svarbūs "NVO ir bendruomenės įgalinimas" (lyg mes esame neįgalūs?) konkurso rezultatai. Žinome, kad vertintojų įvertinti projektai dar turi būti peržiūrimi specialios komisijos, kurią sudaro tie patys politikai, kuriems, matyt, užkliuvo ekspertų sprendimai?

Kada gi bus kiti rezultatai? Vasara jau rytoj, o bendruomenių centrų suplanuoti renginiai, šventės ir iniciatyvos - slopsta ir perkeliami į rudenį. Ar to siekė Iniciatyvų autoriai?
Bendruomenių centrų pirmininkai nerimauja ir pyksta dėl naujos tvarkos ir visiško neaiškumo. Tik vakar (gegužės 30 d.) pagaliau buvo paskelbti "Visuomenė sveikatos stiprinimo" rezultatai. Iš bendruomenių centrų finansavimą gaus Aleksoto. Romainių, Kauno Šilainių, Petrašiūnų, Aukštųjų Šančių bendruomenės centrai.

Iki šiol buvusi tvarka buvo tokia: iki Naujųjų Metų buvo pateikiamos visi bendruomenių centrų ir NVO projektų paraiškos ateinantiems metams, Sausio mėn. rinkosi vertinimo komisija, kurią sudarė 3 bendruomenių ar NVO atstovų ekspertai, 3 iš savivaldybės (nepartiniai) ir 3 ekspertai iš Kauno aukštųjų mokyklų. Vertinimui buvo suteikiama iki 3 savaičių, po to - svarstymas NVO rėmimo taryboje, kurioje labai stipriai reiškėsi politinės įtakos, ir paskutiniais metai ekspertams jau teko ginti savo vertinimus.  Po to, finansavimo sąmata buvo pateikiama miesto tarybai patvirtinti, kurioje jau 3 metus iš eilės buvo priimami neadekvatūs perskirstymo sprendimai.
Ir vistik, finansavimo sutartys buvo pasirašomos kovo pabaigoje arba balandžio mėn., projektų vykdymui likdavo 8 mėn.
Kauno bendruomenių centrų asociacijos skaičiavimais, šiais metais projektų paraškas pateikė tik 17 bendruomenių centrų, kai tuo tarpu iki 2016 m. teiktdavo 25-30 bendruomenių. Tai taip pat patvirtina neaiškią naująją tvarką, prioritetų klaidas ir NVO veiklų ir paramos nesupratimą.

 

KBCA informacija

 

2016-05-31

Visos naujienos

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple