Kauno bendruomenių centrų asociacija

Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje

Šių metų birželio 17-19 d. Karklėje, Klaipėdos r., poilsiavietėje „Žilvitis“, įvyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuotas Lietuvos bendruomenių sąskrydis, skirtas Vietos bendruomenių metams. Sąskrydyje dalyvavo daugiau kaip 1000 bendruomenių atstovų iš 33 Lietuvos savivaldybių. Šiemet pirmą kartą prie gausaus kaimo bendruomenių bei vietos veiklos grupių būrio prisijungė ir miesto bendruomenės - Kauno bendruomenių centrų asociacija taip pat dalyvavo sąskrydyje. Asociacijos komandą sudarė: Romainių ir Naujųjų Romainių BC pirmininkės Violeta Visockiene ir Aldona  Talutienė, Kauno Šilainių BC pirmininkė Rima Andriulionienė ir Petrašiūnų BC pirmininkė Ina Kunavičiūtė-Mikučionienė su Petrašiūnų senjorais, KBCA pirmininkas Ramūnas Navickas ir Aleksoto seniūnė Lukrecija Navickienė.
Sąskrydis buvo skirtas Vietos bendruomenių metams.
Tradiciškai renginio pradžioje buvo organizuota sąskrydžio dalyvių eisena pajūriu, prie kurios prisijungė visi svečiai. Bangos ošė, jūra siautė, bet bendruomeniečiai įveikė kopas, jūros bangas ir su puikia nuotaiką pasiekė renginio vietą.
Renginį atidarė bendruomenių lyderių šokis, kuris pademostravo kaip bendruomenės gimė, augo ir stiprėjo. Gausios dalyvių ovacijos palydėjo lyderių šokį.
Sąskrydį vedė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė kartu su pavaduotoju bei Varėnos krašto vietos veiklos grupės pirmininku Povilu Saulevičiumi. Susirinkusiems buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas. Svečių ir sveikintojų buvo daug: Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo nariai Eugenijus Gentvilas bei Vidas Mikalauskas,  kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis,  LR Žemės ūkio ministerijos viceministras Gintas Saulius Cironka, LR Vidaus reikalų viceministras, bendruomenių nariams geriau žinomas kaip buvęs Premjero patarėjas, Justas Pankauskas, LR Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis bei miestų, rajonų savivaldybių tarybų nariai. Skambėjo gražūs žodžiai, linkėjimai bendruomenėms išlaikyti entuziazmą, bendruomeniškumą, ir toliau dirbti, veikti savo krašto, tuo pačiu ir visos Lietuvos labui.
Rajonų bendruomenininkai buvo įsirengę kiemelius, kuriuose pristatė savo rajono bendruomenines organizacijas ir savo regiono vietos produktus, bendruomenių veiklą ir projektus. Juos aplankę svečiai, turėjo galimybę paskanauti konkrečiam regionui būdingų patiekalų, dalyvauti rajonų kiemeliuose įrengtose „Diskusijų kavinėse“, kuriose buvo aptariami bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms aktualūs klausimai, pasidalinta darbais, džiaugsmais ir rūpesčiais, o taip pat sudalyvauti edukacinėse programose: molio dirbimas, juostų audimas, aitvarų gamyba, sodų rišimas ir kt.
Kauniečiai savo svečius vaišinome vietoje improvizuotu "Kauno vyniotiniu - viliotiniu", dalinomės kontaktais, apžiūrėjome rajonų bendruomenių kiemelius - palapines, domėjomės kaimo bendruomenių patirtimi.
Ypač didelį pasisekimą turėjo įrengta skėčių alėja, kurią puošė įvairių rajonų bendruomenininkų sukurti originalūs skėčiai. KBCA taip pat papuošė skėtį, kuris garbingai atstovavo mūsų asociacijos narius. Skėtį papuošti padėjo Petrašiūnų BC auksarankiai.
Vykusiose alternatyviose sportinėse varžytuvės „Drąsūs, stiprūs, gražūs“ entuziastingai dalyvavo visų rajonų komandos. Varžytuves organizavo Kauno r. vietos veiklos grupės narių, organizacijos „Stabdyk nusikalstamumą“ komanda.
Siekiant skatinti aktyvesnį jaunimo įsitraukimą į bendruomenių veiklą buvo organizuotas jaunimo „Deimančiukų“ koncertas, kuriame savo talentus atskleidė „deimančiukai“ iš 12 rajonų.
Finaliniam sąskrydžio akordui rengėsi ir maži, ir dideli sąskrydžio dalyviai. Į vakarėjantį dangų pakilo tūkstančiai balionų su bendruomenių norais ir viltimis.
O naktį pripučiamame ekrane bendruomeninkai turėjo progos pamatyti 2007 m. statytą ir jau į valstybės metraštį įtrauktą dokumentinį filmą apie 5 tąjį bendruomenių sąskrydį Varniuose.
Išties sąskrydyje nebuvo kada nuobodžiauti: buvo iš ko pasimokyti, pasiklausinėti, pasidalinti kontaktais ir pasivaišinti kaimo kultūrinio paveldo skanėstais. Geras oras daugelį sekmadienį po sąskrydžio uždarymo nuviliojo prie jūros, o penktadienio štormas išmetė į krantą gintaro...

Kauno bendruomenių centrų asociacija nuoširdžiai dėkoja Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai, kuri pakvietė į renginį.
Lėšas projekto – renginio „LKBS sąskrydis 2016“ įgyvendinimui skyrė LR Žemės ūkio ministerija. Didžiulę pagalbą organizuojant bei įgyvendinant renginį suteikė Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro kolektyvas.

Sąskrydis vyko vykdant Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos projektą "Lietuvos vietos bendruomenių sektoriaus ir vietos savivaldos bendradarbiavimo stiprinimas" Nr. NOBP14, sutartis 2016-04-25, finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos biudžeto lėšomis (NVO institucinio stiprinimo 2016 metais priemonė).

Sąskrydžio nuotraukas galima pažiūrėti čia: https://www.facebook.com/Kauno-bendruomeni%C5%B3-centr%C5%B3-asociacija-1514571238758082/photos/?tab=album&album_id=1779260002289203

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos informacija,

2016-06-23

Visos naujienos

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple