Kauno bendruomenių centrų asociacija

I-oji Tarptautinė vietos bendruomenių mugė

Šeštadienį, rugsėjo 3 d. nuo 10 valandos ryto Vilniuje LITEXPO kongresų ir parodų centre šurmuliavo Pirmoji tarptautinė vietos bendruomenių mugė. Mugę organizavo Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (LVBOS), generalinis rėmėjas - Ūkio ministerija.

Mugės tikslas buvo pristatyti vietos bendruomeninių grupių veiklą, regionų produktus, verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas. Mugėje vyko konferencijos, kurių metu nagrinėtos tokios temos, kaip: pilietinės visuomenės ugdymas, pasitelkiant vietos bendruomenių organizacijas, verslo ir socialinio verslumo plėtros galimybės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimas, diskusijose dalyvavo bendruomenių atstovų iš Švedijos, Lenkijos ir Suomijos.

Šioje mugėje aktyviai dalyvavo ir Kauno bendruomenių centrų asociacija, savo veiklą pristačiusi Miestų sektoriuje. Asociacijos komandoje savo pasiekimus parodė Aleksoto, Romainių ir Naujųjų Romainių, "Žaliojo Ąžuolyno", Sargėnų ir Vytėnų, Vilijampolės "Veršvos", Kauno Šilainių, Lampėdžių, Palemono ir Panemunės bendruomenių centrai. KBCA veiklos pasiekimus parodėme viename stende kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungomis. Miestų sektoriuje KBCA buvo kartu su Vilniaus bendruomenių asociacija, Kėdainių miesto vietos veiklos grupe ir Šiaulių Rėkyvos bendruomene. 

Atskiras stendas buvo skirtas Lenkijos bendruomenėms.

I-ąją Tarptautinę vietos bendruomenių mugę atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentė Daliai Grybauskaitė, sveikinimo žodį tarė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kurie pažymėjo, kad "pastaraisiais metais vietos bendruomenės kuria tvirtą pagrindą vietos ekonominei, socialinei bei kultūrinei plėtrai bei skatina sutelktumą ir pilietiškumą". Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos duomenimis dabar Lietuvoje veikia apie 1700 kaimo bendruomenių, iš kurių 1320 yra Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos nariai ir apie 200 miesto vietos bendruomenių organizacijų.
Mugėje savo pasiekimus parodė 10 Lietuvos apskričių rajonų Vietos veiklos grupės ir kaimo bendruomenės, Vilniaus, Kauno, Kėdainių ir Šiaulių miestų bendruomenių organizacijos bei svečiai iš Lenkijos.

Kauno bendruomenių centrų asociacija ir aukščiau paminėti bendruomenių centrai mugėje pristatė informacinę medžiagą apie savo veiklą, knygas apie Aleksotą, Panemunę, Žaliakalnį, Palemoną ir Romainių dvarus. Ypač visus mugės dalyvius sužavėjo sausų augalų kompozija - suknėlė, prie kurios fotografuotis susidarė eilutės, prie jos fotografavosi ir mūsų svečiai: SAD ministrė, Prezidentė, KTU lektorės Eglė Vaidelytė ir Eglė Butkevičienė, prof. Irena Leliūgienė. Dėkojame suknelės kūrėjai Janinai Stasiukynienei, kuri sukūrė šią grožybę. Prie KBCA stendo akį traukė ir mūsų aleksotiškių kariai su autentiškais prancūzmečio drabužiais ir ginkluote, Kauno ponios, turėjusios kantrybės fotografuotis su visais norinčiais.
Koncertinėje programoje Kauno bendruomenių centrų asociacijai atstovavo Sargėnų ir Vytėnų BC kapela "Šilas" ir Aleksoto ansamblis "Svirbė" su retro programa ir "Vėjūnės" šokėjomis. Ir nors jų pasirodymams buvo skirta mažai laiko, publika pasirodymus sutiko šiltai.
Už aktyvų dalyvavimą mugėje Kauno bendruomenių centrų asociacija gavo Kultūros ministerijos Padėkos raštą.

Konferencijoje miestų darnios aplinkos ir vietos bendruomenių problemas nagrinėjo ir KBCA pirmininkas prof. Ramūnas Navickas, apie miestų vietos veiklos problemas - Vilniaus Balsių bendruomenės pirmininkas Rimantas Micka. Labai gaila, kad miestų problemos buvo labai nevienodai pristatytos ir mūsų valdantieji jau neišgirdo miestų bendruomenių rūpesčių.

Mugės įspūdžiai dar ilgai neišblės, tikimės, kad ši mugė taps tradicine.

Išvyka į mugę buvo finansuojama Kauno m. savivaldybės finansuojamo projekto Nr. SR-0652, sutartis 2016-06-21 "Nevyriausybinių organizacijų gebėjimų stiprinimas, organizacinė parama, partnerystės ir tinklaveikos skatinimas" 

Visos nuotraukos yra sudėtos facebook'e: https://www.facebook.com/sakalas/media_set?set=a.10210044909510254&type=3

https://www.facebook.com/Vilijampol%C4%97s-bendruomen%C4%97s-centras-Ver%C5%A1va-171845686191022/photos/?tab=album&album_id=1174366489272265
Straipsniai:
Lietuvos Prezidentės:
https://www.lrp.lt/…/aktyvios-bendruomenes-lietuvos-s…/26054
Prezidentės spaudos tarnybos nuotraukos yra čia:
https://www.lrp.lt/…/aktyvios-bendruomenes-lietuvos-s…/26054
Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus puslapis:
https://ministraspirmininkas.lrv.lt/…/premjeras-a-butkevici…

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-09-03-vilniuje-bendruomeniu-muge/148413#.V8v32E0LY-U.facebook
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/atidaryta-pirmoji-tarptautine-vietos-bendruomeniu-muge.d?id=72203712

https://jp.lt/bendruomeniu-mugeje-dalyvauja-ir-panevezieciai/

2016-09-05

Visos naujienos

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple