Kauno bendruomenių centrų asociacija

Seminaras apie imigrantų integraciją

2016 m. lapkričio 8 d. (antradienį) Kaune (KTU Aula, A. Mickevičiaus g. 37) KTU savivaldos mokymo centras organizuoja seminarą-diskusiją migrantų (pabėgėlių) integracijos tema. Pagrindinis dėmesys – kaip Lietuvos savivaldybės ir vietos bendruomenės pasirengusios priimti migrantus (pabėgėlius). Renginio metu bus pristatyta ES šalių patirtis ir aptarti esami bei galimi sėkmingos integracijos vietos bendruomenėse aspektai bei kokių veiksmų turėtume imtis, kad keisti esamą situaciją.

Seminare-diskusijoje savo šalių patirtimi dalinsis Italijos, Juodkalnijos, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos savivaldybių atstovai. Bus aptartos pagrindinės migracijos tendencijos ir kylantys sunkumai ES šalyse, diskusijų darbo grupėse bus ieškoma bendrų sprendimų, kuriuos taip pat būtų galima pritaikyti Lietuvoje. Diskusijos vyks trijose darbo grupėse: 1 – Kaip savivaldybei pasirengti darbui su migrantais (pabėgėliais); 2 – Kaip pasirengti bendruomenei gyventi kartu su pabėgėliais; 3 – Institucinė ir teisinė aplinka – ar egzistuojančios ir kuriamos struktūros padeda įgyvendinti sėkmingą integraciją. Detali programa yra prisegtuose šio laiško prieduose.

Renginys skirtas savivaldybių bei valstybės institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovams, dirbantiems migrantų integracijos srityje. Seminaras-diskusija vyks anglų kalba, su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Planuojama apie 50 dalyvių (taip pat vyks tiesioginė transliacija internetu).

Kviečiama aktyviai dalyvauti ir įsitraukti į diskusijų darbo grupes, pasidalinti Kauno miesto bendruomenių ir savo asmenine patirtimi, susipažinti su kitų šalių migrantų integracijos vietos bendruomenėse, savivaldybių teritorijose patirtimi bei pasiūlyti galimų sprendimų.

Registruotis galite užpildę prisegamą registracijos anketą (ją siųskite el. paštu smc@savivalda.lt) arba paspaudę šią nuorodą: http://tinyurl.com/3i-registracijos-anketa. Registracija vyksta iki 2016 m. spalio 31 d.

2016-10-31

Visos naujienos

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple