Kauno bendruomenių centrų asociacija

Su Seimo nariais apie Bendruomenių rėmimo programą

Kovo 15 d. KBCA biure įvyko Kauno bendruomenių centrų aktyvo susitikimas su Seimo Valsybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariu Algiu Strelčiūnu, vyr.patarėju Algirdu Astrausku, Seimo nario padėjėju A. Kupčinsku, su kuriais buvo diskutuota apie naujus Vietos savivaldos įstatymo pakeitimus, atnaujintą Bendruomenių rėmimo finansavimo programą, seniūnaičių rinkimus Kaune ir bendruomeninių organizacijų santykius su Kauno savivaldybe.
Kaip pažymėjo Seimo nariai, Kaune daug aktyvių bendruomenių ir seniūnaičių, todėl diskusija buvo konstruktyvi, pasidalinta mūsų bendruomenių centrų patirtimi bei mums svarbiais klausimais dėl bendruomeninės veiklos skatinimo ir įgyvendinimo.

Daug diksusijų kilo pristačius naująją (atnaujintą) Bendruomenių rėmimo programą, kuri pakeis buvusią Vietos bendruomenių savivaldos rėmimo programą ir veiks 2017-2019 metais. Jai skiriama žymiai didesnė lėšų suma nei buvo. Tačiau kitaip bus formuojamos seniūnijose tarybos, programoje prioritetas teikiamas vietos bendruomenių organizacijoms ir jų pasirinktoms veikloms, labai minimaliai reguliuojant šį procesą savivaldybei.

A. Astrauskas supažindino su naujomis Vietos savivaldos įstatymo pataisomis, kuriose didelis vaidmuo tenka išplėstinei seniūnaičių sueigai, į kurią įeis ir vietos bendruomenių organizacijos (VBO). A. Astrauskas pažymėjo, kad pataisos padės sustiprinti VBO, jos nariams aktyviai dalyvaujant seniūnaičių rinkimuose. Jis paragino jau šiais metais dalyvauti rinkimuose. 

Tačiau KBCA aktyvą nuvylė tai, kad komitetas nesutinka, kad kartu vyktų ir savivaldos ir seniūnaičių rinkimai, o VBO būtų aiškiau ir plačiau apibrėžtos įstatyme.

Diskusijoje labai gausiai dalyvavo mūsų pirmininkai ir BC lyderiai, susitikimas buvo konstruktyvus, mūsų nariai ir pirmininkas R. Navickas pateikė pasiūlymų įstatymui ir programai.

Sutarta, kad sekantis susitikimas vyktų su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos (LVBOS) taryba.

2017-03-16

Visos naujienos

© 2011-2019 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple