Kauno bendruomenių centrų asociacija

Konferencija, skirta J. Godlevskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti

Rugsėjo 16 dieną VDU Botanikos sode įvyko konferencija, skirta Juozapo Godlevskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti. Konferencijos moderatorius LR Seimo narys, profesorius Valdas Rakutis pakvietė visus dalyvius išklausyti paskaitų apie puikų mūsų kultūros istorijos paveldą.

Išgirdome daug įdomių pranešimų: istorijos mokslų daktaras Liudas Glemža supažindino mus su Fredos valda, kaip ji atrodė ir kam priklausė iki nusiperkant žemes Juozapui Godlevskiui, karo istorikas Algimantas Daugirdas apžvelgė karinius dvarininko Juozapo Godlevskio pasiekimus, jo dalyvavimą karuose ir sukilimuose, genealogijos ir heraldikos draugijos narė Rūta Bukauskaitė pateikė daug naujos informacijos apie Godlevskio šeimą, jo vaikus ir vaikaičius. Buvo labai įdomu išgirsti apie sudėtingas J.Godlevskio vaikų gyvenimo istorijas, kurias po kruopelytę surinko ir pateikė Rūta Bukauskaitė.

VDU Botanikos sodo direktorius, biomedicinos mokslų daktaras Nerijus Jurkonis supažindino klausytojus su VDU Botanikos sodo, šiemet švenčiančio 100 metų jubiliejų, istorija ir dabartimi. Džiugu, kad VDU Botanikos sodo dėka J.Godlevskio valda puikiai išsaugota ir sulaukia vis daugiau lankytojų susidomėjimo.

Konferencijos pabaigoje buvo pristatytas atvirukų rinkinys „Aukštosios Fredos dvaro ansamblis“, kurį sukūrė Jonas Lukšė, o Aleksoto bendruomenės centras SADM finansuoto projekto lėšomis atspausdino šį rinkinį. Po konferencijos VDU Botanikos sodo direktorius pakvietė konferencijos dalyvius į mažytę ekskursiją po restauruojamus Aukštosios Fredos rūmus.

 

Aleksoto BC informacija ir nuotrauka. Daugiau konferencijos akimirkų čia.

2023-09-18

Visos naujienos

© 2011-2024 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple