Kauno bendruomenių centrų asociacija

Susitikimai su žurnalistu J. Dapšausku

Juozas Dapšauskas, 2013-ųjų - Sveikatingumo metų iniciatorius, Sveikatos bangos sąjūdžio dešimtmečio puoselėtojas ir knygos „Sveikata, kuri mus saugo“ autorius, publicistas, susitikimų-diskusijų vedėjas, Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narys, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos aktyvus dalyvis.
Su knygos „Sveikata, kuri mus saugo“ išleidimu šių metų pavasarį prasidėjo knygos pristatymai, diskusiniai susitikimai su bendruomenėmis, mokiniais, žiniasklaidos priemonių atstovais įvairiose Lietuvos vietovėse.

Susitikimus organizuoja kartu rajonų savivaldybės sveikatos biurai, mokyklos, bibliotekos, bendruomenės, sveikuolių klubai, trečiojo amžiaus universitetas, kitos nevyriausybinės organizacijos, politinės grupės.

Pasisekusi susitikimų schema:
Susitikimai su vyresnių klasių mokiniais apie ,,zombinimo“ antikultūrą ir sveiko gyvenimo būdo naudą, asmeninę laisvę, tikrą paauglių protestą būti nepriklausomiems.
Su vyresnių klasių mokiniais mokyklose diskutuojame apie sveiko ir blaivaus gyvenimo madą ir pliusus, priklausomybių nenaudą pasitelkiant konkrečius pavyzdžius žmonių, kurie pasirinko vienokį ar kitokį gyvenimo, likimo kelią. Tikrai savęs neįvardinu kaip lektoriaus. Tai labiau diskusiniai, motyvaciniai susitikimai, kuriuose, be abejo, yra daug ir dalykinės informacijos, kuri „iš stalčių“ traukiama pagal esamą situaciją, auditoriją, užduodamus klausimus. Bet esmė ne suteikti dar žinių (žinios turi padėti keistis), bet „užkabinti“ vidines paskatas kritiškai mąstyti, nepasiduoti masinei ,,zombinimo“ antikultūrai, priklausomybių verslų reklamos, viešųjų ryšių žabangams. Paauglius svarbiausia motyvuotai apsaugoti nuo pagrindinių priklausomybių – alkoholio ir tabako, tik po to gali būti aktualūs kiti sveikos gyvensenos komponentai. Kalbama apie kritinio mąstymo būtinybę, tikrąją laisvę, asmeninę ekonomiką, gebėjimą taupyti ir investuoti nedideles pinigų sumas, ekologijos kultūrą. Mokinama džiaugtis gyvenimu ir savo likimą kreipti teigiama, laiminga ir sėkminga linkme.

Prieš 50 metų vos ne pusė amerikiečių rūkė, kai dabar jų berūko tik 18 proc. Tai dalinai ir dėl pakitusios socialinės reklamos viešųjų ryšių, kai neverkšlenama, kaip negerai yra žalingi įpročiai, bet susitelkiama į esmę – šių priklausomybių pramones, jų korupcinius ryšius su valdžiomis, žiniasklaida ir pan. Tai daro akivaizdų poveikį paaugliams. Ypač jaunimas nenori būti priklausomas, nelaisvas ir kai sužino, kaip pramonė sąmoningai iš jų nori padaryti vergus, savo protesto nuotaiką panaudoja geram.

Su bendruomenėmis besidominčiomis sveiku gyvenimo būdu

Su suaugusiais dažniausiai tenka kalbėti apie sveiko gyvenimo visumą, pristatyti knygą „Sveikata, kuri mus saugo“, kurioje ir kalbamą apie visuminę sveikatą: dvasinę, psichinę, fizinę ir visuomenės darną. Klausimai iš auditorijos vyrauja labiau apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, dvasinę darną. Apie tai taip pat kalbama pavyzdžių iliustracijomis, konkrečiomis istorijomis, kaip žmonės sugeba savo sveikatą puoselėdami pasiekti gražių rezultatų. Kaip ir knygos išleidimo, taip ir susitikimų pagrindinis siekis ne suteikti dar žinių (jų žmonės turi gana daug), bet motyvuoti, įkvėpti žingsnis po žingsnio eiti sveikatingumo keliu, numatant ilgą distanciją, nesigriebiant jokių iliuzinių vienadienių „panacėjų“. Šie praktiški patarimai tinka įvairioms amžiaus grupėms.

Dėl susitikimų kreiptis tel. 8685 24 336, juozas.dapsauskas@gmail.com, www.tikiu.lt

Susitikimus Kauno bendruomenių centruose padėtų organizuoti LSU dėstytoja Kristina Visagurskienė
el.paštas: kristina.visagurskiene@lsu.lt
Tel. 302642

2014-09-11

Visos naujienos

© 2011-2019 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple