Kauno bendruomenių centrų asociacija

NVO tarybos pirmasis posėdis

 

Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje darbą pradėjo į pirmąjį posėdį susirinkusi naujai sudaryta Nevyriausybinių organizacijų (NVO) taryba.

 Kaip pabrėžė tarybos narius sveikinęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, NVO taryba nacionaliniame lygmenyje sustiprins valstybės ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą, diskutuojant ir teikiant pasiūlymus dėl nevyriausybinių organizacijų sektoriaus plėtojimo, NVO vaidmens didinimo, didesnio jų įsitraukimo sprendžiant visuomenei aktualias problemas.

NVO taryba sudaryta įgyvendinant 2013 m. gruodžio 19 d. Seimo priimtą Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymą. Įstatyme numatyta, kad NVO taryba sudaroma iš dvidešimt narių: devynių valstybės institucijų ir įstaigų atstovų, vieno Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovo ir dešimties nevyriausybinių organizacijų atstovų. Nevyriausybinių organizacijų atstovus bendru sutarimu pasiūlo nacionalinių skėtinių nevyriausybinių organizacijų asociacijos.

 Nevyriausybinių organizacijų taryba vertins nevyriausybinių organizacijų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, jų projektus ir teiks valstybės, savivaldybių institucijoms bei įstaigoms pastabas ir pasiūlymus dėl jų tobulinimo, taip pat dėl nevyriausybinių organizacijų programų ir priemonių finansavimo prioritetų.

 Taryba siūlys, kaip galima būtų gerinti valstybės, savivaldybių institucijų ir įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą, svarstys kitus su nevyriausybinių organizacijų plėtra susijusius klausimus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

2015-02-12

Visos naujienos

© 2011-2019 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple