Kauno bendruomenių centrų asociacija

Eismo saugumo ir saugios kaimynystės renginys Lampėdžių bendruomenės centre.

Vykdant asociacijos projekto "Eismo saugumas bendruomenėse 2015", gegužės 6 d. Lampėdžių bendruomenės centre įvyko susitikimas - seminaras gyvenvietės saugumo klausimais "Pasitinkant vasarą - saugūs Lampėdžiai". Susitikime dalyvavo Kauno apskr. VPK bendruomenės pareigūnai ir projekto "Eismo saugumas bendruomenėse 2015" LKBS koordinatorė S. Grigaliūniene. Seminare buvo aptarti saugumas ir teisingas elgesys keliuose, dviratininkų pareigos ir atsakomybė gatvėse, atšvaitų dėvėjimas. Labai didelis dėmesys buvo atkreiptas į pagyvenusių žmonių dažnai neatsargų elgesį gatvėse ir keliuose. Pagyvenę žmones nesilaiko saugaus eismo taisyklių keliuose ir dažnai dėl to nukenčia.

Susirinkusius pasveikino pirmininkė E. Gudišauskienė, kuri pasidžiaugė, kad bendruomenė aktyviai bendradarbiauja su policija saugumo klausimais, gausiai dalyvauja įvairiose akcijose. Lampėdžiuose yra įkurta saugios kaimynystės grupė. Seminare "Saugaus eismo bendruomenėse 2015" projektą pristatė KBCA administratorė M. Bindokaitė. Lampėdiškiai dalyvauja Kauno bendruomenių centrų asociacijos susivienijime, vykdant projektą "Eismo saugumas bendruomenėse 2015" ir pirmieji iš susivienijimo vykdė saugaus eismo projekto renginį. Kaimo bendruomenėse ši veikla vykdoma nuo 2010 m. Informacija apie renginius yra viešinama internete: www.sauguseismasbendruomenese.lt.
Policijos bendruomenių pareigūnų kordinatorė A. Grėblikaitė papasakojo apie eismo įvykius, kuriuose nukenčia taisykles pažeidžiantys pėstieji ir dviratininkai. Buvo parodyti filmai apie žmones, netinkamai einančius per gatvę ties autobuso ir geležinkelio stotimi Kaune. Medžiaga nufilmuota, vykdant Kauno policijos bendruomenės pareigūnų akciją "21". Akcijos pavadinimas reiškia, kad 2014 metais žuvo 21 pėstysis. Ironiška, bet akcijos metu buvo sulaikyti taip pat 21 pažeidėjas. Sulaikius žmones, jie išsako daug pasiteisinimų, bet nepagalvoja apie saugumą. Panaši akcija buvo vykdoma ir Vilniuje, jos filmuota medžiagą susirinkusiems taip pat buvo parodyta.
Šiame renginyje buvo atkreiptas dėmesys į VRM paskelbtą Saugios kaimynystės programą, apie kurią papasakojo Vilijampolės bendruomenės pareigūnas E. Pliokštys. Jis pažymėjo, kad policijos, bendruomenės ir seniūnijos bendradarbiavimas yra labai svarbus, užtikrinant Lampėdžių gyvenvietės saugumą.
Lampėdžiuose populiarūs dviračiai, yra naujas dviračių takas, todėl LKBS koordinatorė S. Grigaliūnienė surengė mini apklausą apie saugaus eismo taisykles pėstiesiems ir dviratininkmas, papasakojo apie atšvaitų svarbą tamsiu paros metu, apie sugriežtintus reikalavimus dviratininkams ir piestiesiems, parodė, kaip reikia dėvėti atšvaitus,
Lampėdžių BC narys A. Griauslys pristatė numatytas permainas Lampėdžiuose, aptartas Kauno miesto savivaldybės Saugaus eismo komisijoje. Planuojama Lampėdžių dviračių taką sujungti su Gervių gatve, padaryti perėją Vytauto ir Romuvos gatvių sankryžoje, įrengti veidrodį Romuvos ir Dovinės sankryžoje. E. Gudišauskienė pasidžiaugė, kad paruoštas apšvietimo projektas įrengti apšvietimą Gervių gatvėje (paplūdimio teritorijoje), o L. Griauslytė pakvietė gyventojus aktyviau važinėtis dviračiais. Šis mėnuo yra paskelbtas Europos dviračių iššūkio mėnesiu.
Renginio pabaigoje visi dalyviai padarėme bendrą nuotrauką atminčiai. Lampėdiškiai prisimins, kad gatvė yra ne ta vieta, kur galima elgtis lengvabūdiškai, bet turint gerus kaimynus galima jaustis saugiu.
Nuotraukos iš renginio yra šiose nuorodose:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1644941142387757&id=1514571238758082

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.847184548664545.1073741910.220851017964571&type=1

2015-05-07

Visos naujienos

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple