Kauno bendruomenių centrų asociacija

Saugus ir smagus Aleksoto dviračių žygis

Sekmadienio ryte aleksotiškiai ir svečiai iš įvairių Kauno miesto ir rajono vietų rinkosi prie Aleksoto seniūnijos į 14-tą dviračių žygį. Susirinko apie 100 dviračių entuziastų. Registruojant dalyvius, Kauno bendruomenių centrų asociacijos administratorė dalino neturintiems dviratininkams liemenes ir atšvaitus, primindama, kaip juos vilkėti ir segtis. Beje, kai kurie dalyviai atkreipė dėmesį, kad vasarą patogiau vilkėti ne liemenes, o šviesą atspindinčias petnešas su diržu, kuriuos gavo šių metų Kauno miesto dviračių žygio dalyviai. Kai kurie teiravosi kepurėlių su snapeliu ir atšvaitu.
Aleksoto seniūnė Lukrecija Navickienė, sveikindama dalyvius priminė, kad šis žygis skirtas lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno bei F. Vaitkaus atminimui ir pakvietė pirmiausiai padėti gėlių prie aviatorių memorialo. Aleksoto BC pirmininkas Z. Šalna, kaip visada su jumoru, trumpai pristatė žygio maršrutą nuo Aleksoto iki Kačerginės ir priminė apie eismo saugumo taisykles važiuojant dviračių kolonoje mieste: dviračių kolonoje važiuoti po du, laikytis distancijos, vaikai turi būti su šalmais, važiuoti kartu su tėvais, dviračiai tvarkingi, su atšvaitais ir žibintais, dviratininkai turi vilkėti saugos liemenes, mieste, iki įvažiuos į dviračių taką, neiškrypti ir laikytis eismo taisyklių. Ištikus techninei bėdai, pakelti aukštai ranką ir sustojus palaukti techninės pagalbos mašinos, kuri taip pat lydės koloną. Šiuo žygiu ir eismo saugumo akcija Aleksoto bendruomenės centras prisidėjo prie KBCA projekto "Eismo saugumas bendruomenėse 2015".

Padėjus gėlių Aviatorių memoriale Aleksoto aerodrome, tvarkinga dviratininkų kolona, linksmai signalizuodama, pasuko paskui Kauno Kelių policijos mašiną į Veiverių gatvę link Marvelės. Pirmasis sustojimas - Marvelės krovinių uoste. Vidaus vandens kelių direkcijos laivų technikos priežiūros baro viršininkas Juozas Lenkutis įdomiai papasakojo apie upių uosto statybą bei jo perspektyvas. Uosto aikštelėje buvo organizuotos figūrinio važiavimo varžybėles, kuriose reikėjo įveikti kliūčių ruožą. Daugiausiai juoko ir šurmulio sukėlė varžybos, kas lėčiausiai pasieks nurodytą atstumą. Čia išbandyti savo dviračio valdymo įgūdžių stojo bene trečdalis dviratininkų. Bet kuris, manevravimo metu palietęs kojomis žemę, buvo "diskvalifikuojamas". Galų gale liko tik trys lėčiausi. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti Aleksoto žygio medaliais. Iš uosto žygeiviai patraukė link Kačerginės. Kirtus Kauno rajono "sieną", išryškėjo ypač pastebimas skirtumas tarp miesto ir rajono: dviratininkai įvažiavo į puikų Kačerginės dviračių taką, šalia kurio greideriuotas keliukas mašinoms. Čia atsisveikinta su Kelių policija, kurie koloną lydėjo iki pat miesto ribos.
Sekantis  sustojimas - Pyplių piliakalnis. Prie Pyplių piliakalnio žygeivius pasitiko vaidilutė, takeliu nuvedusi į piliakalnį. Nuo Pyplių piliakalnio viršūnės dviratininkus pasveikino deivė Gabija, vaidilutės ir senovės lietuvių kariai. Kas tilpo mažoje piliakalnio aikštelėje, apėjo šventąją Gabijos ugnelę. Buvo labai malonu prisiminti šlovingą Lietuvos praeitį. Dabar nuo piliakalnio atsiveria nuostabus vaizdas į Nemuno ir Nevėžio santaką, Raudondvario miestelį ir jo apylinkes. Kačerginėje, miestelio parke, mus pasitiko kultūros darbuotoja Lina Sinkevičienė, kuri papasakojo Kačerginės atsiradimo istoriją, žymius Lietuvos žmones, čia gyvenusius ir kūrusius. Po pasakojimo seniūnė L. Navickienė dar sykį pakvietė visus į ratą. Ji pažymėjo, kad šių metų žygyje dalyvavo dviratininkai iš Veiverių (Prienų raj.), Kačerginės, Petrašiūnų, Eigulių ir Kalniečių mikrorajonų bei kitų Kauno miesto vietų. Apdovanoti buvo patys mažiausi (2 ir 3 metų) ir patys vyriausi (71 ir 74 metų) dalyviai bei seniausiu dviračiu (50-ųjų metų gamybos lenktyniniu) važiavęs dviratininkas. Smagu, kad žygyje dalyvavo ir trasą išbandė Kauno policijos bendruomenės pareigūnės Agnė Greblikaitė ir Jovita Juršytė bei Kauno apskr. VPK Imuniteto sk. vyr. tyrėjas Paulius Klikūnas. Žygio dalyvių registracijos metu jie taip pat žymėjo ir dalyvių dviračius.

Po padėkų visi dalyviai buvo pavaišinti fantastine koše, kuria paruošė Aleksoto bendruomenės centro šeimininkės.

Visą žygį iki Kačerginės lydėjo Kauno m. greitosios pagalbos paramedikų komanda ir techninės pagalbos mašina.

Nuotraukas paskelbsime facebook'e ir galerijoje pačiu artimiausiu metu.
Kai kurias žygio akimirkas galima pasižiūrėti Aleksoto BC galerijoje: http://aleksotas.lt/photos/index

2015-07-20

Visos naujienos

© 2011-2019 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple