Kauno bendruomenių centrų asociacija

"Būk saugus gatvėje ir namuose" renginys Eigulių seniūnijoje

Spalio 23 d. Eigulių seniūnijoje įvyko Kalniečių BC prevencinis renginys "Būk saugus gatvėje ir namuose". Renginys buvo skirtas senjorams, kad priminti, jog reikia laikytis kelių eismo taisyklių, stebėti aplinką, rūpintis savimi ir šeimos nariais, kaimynais. Renginio metu susirinkusius pasveikino Eigulių seniūnas O. Adomaitis, o renginio programą pristatė Kalniečių BC pirmininkas V. Šimkus.

Apie Kelių eismo tasyklių pasikeitimus dviratininkams ir vairuotojams papasakojo Kauno vairavimo mokyklos dėstytojas Viktoras Balnys. Jis nagrinėjo situacijas sankryžose, papasakojo apie reikalavimus dviratininkams ir dviračiams, iliustravo savo paskaitėlę skaidrėmis. Dėstytoajs atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus.
V. Balnio paskaitą papildė bendruomenės pareigūnės Inga Cvirkienė ir Jovita Juršytė. Jos pabrėžė, kad nėra jokios pirmenybės pėstiesiems perėjoje, kad būtina būti atidiems ir apsidairyti, ar nėra artėjančio transporto ir tik po to eiti per perėją. J. Juršytė labai vaizdžiai parodė kaip sėgėti atšvaitus tamsiu paros laiku.

kadangi Eigulių seniūnijoje didžioji dauguma gyventojų gyvena daugaibučiuose namuose, bendruomenės pareigūnės atkreipė ypatingą dėmesį į būtinybę senjorams saugotis nuo vagysčių ir apgavysčių, telefoninių sukčių. Patarta stebėti aplinką, nepažįstamus žmones, padėti kaimynams. Apie bet kokius įtartinus ir sukčiavimo atvejus ir įvykius, įtartinus asmeni laiptinėse - nedelsiant pranešti policijai. Renginio pabaigoje pareigūnės kiekvienam dalyviui užrašė atitinkamų nuovadų įgaliotinių ir bendruomenės pareigūnų telefonų numerius, išplatino anketas apie saugumą Kauno mieste, atsakė į klausimus.

Kiekvienam dalyviui buvo išdalinti atšvaitai, bendrai nusifotografuota. Po renginio visi dalyviai pasivaišino arbata ir saldumynais.

Prevencinis renginys "Būk saugus gatvėje ir namuose yra Kauno bendruomenių centrų asociacijos susivienijimo projekto "Eismo saugumas bendruomenės 2015" dalis.
Renginyje dalyvavo Kalniečių ir Kaunėnų BC nariai ir pirmininkai, Eigulių seniūnijos senjorai, seniūno pavaduotoja V. Randienė, vairavimo mokyklos, mūsų šiame projekte partnerio Auto ABC direktorė Rūta Čiutelytė.

Renginio metu dalyviai seniūnijoje vyko ir sveikatinimo renginys "Gyvenimo pilnatvė",  kurį rengė Eigulių seniūnija, dalyvaujant NVO Kauno debeto klubui "Insula": senjorai galėjo nemokamai pasitikrinti cholesterolio ir cukraus kiekius, pasimatuoti kraujospūdį.
2015-10-25

Visos naujienos

© 2011-2019 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple