Kauno bendruomenių centrų asociacija

Naujienos

2015-02-26
HIBRIDINIS KARAS UKRAINOJE IR PILIETINĖS VISUOMENĖS ATSAKAS LIETUVOJE 
Pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai Juoda" 2015 m. vasario 25 d. KTU III rūmuose pakvietė į diskusiją: "HIBRIDINIS KARAS UKRAINOJE IR PILIETINĖS VISUOMENĖS ATSAKAS LIETUVOJE".
Diskusijoje dalyvavo: politologas, Rytų Europos studijų centro analitikas Laurynas Kasčiūnas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas.
Diskutavome apie Rusijos informacinį karą ir galimybes jį neutralizuoti Lietuvoje.
2015-02-25
Skelbiami Bendruomenių ir NVO projektų finansavimo konkursai 
Sveikatos apsaugos ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas skelbia NVO ir bendruomenių projektų finansavimo konkursus.
Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia kūno kultūros ir sporto projektų finansavimo konkursą „Sportuojanti bendruomenė“ ir kviečia teikti paraiškas. Paraiškos dėl dalyvavimo konkurse gali būti teikiamos nuo 2015 m. kovo 1 iki balandžio 1 dienos.
Nevyriausybinės organizacijos iki šių metų kovo 9 d. kviečiamos teikti paraiškas Sveikatos apsaugos ministerijai dėl projektų finansavimo.
2015-02-24
Diskusija LR Seime 
Vasario 23 d., pirmadienį Seimo Konstitucijos salėje vyko konferencija „ES šalių socialinio dialogo praktikų apžvalga. Socialinio dialogo plėtros galimybės Lietuvoje“, kurią organizavo Seimo Ekonomikos komitetas ir Lietuvos verslo konfederacija. Patirtimi dalinosi svečiai iš užsienio: Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) atstovai Stafanas Nilsonas (Staffan Nilsson), Irinė Ivonė Pari (Irini Ivoni Pari), Martinas Sikeris (Martin Siecker) ir nepriklausoma ekspertė Skirma Kondratas. Diskusijoje pasisakė ir KBCA tarybos pirmininkas Ramūnas Navickas. Diskusijos reziume - būtina per ilgai neatidėliojant Lietuvoje steigti NEST, Lietuvos NVO tam yra pasiruošusios ir tikisi aktyvaus dalyvavimo. Tik atskirų profsąjungų atstovai neigė NEST kūrimo būtinumą, bet jų buvo aiški mažuma.
Pagal LR Seimo informaciją
2015-02-19
Rinkimų debatai "Šviesuvoje" 
Debatų su kandidatais į Kauno miesto mero postą maratonas tęsiasi. Jau įvyko kandidatų susitikimai su verslininkais, Kauno bendruomenių centrų asociacija, pavieniai susitikimai vyko PBC "Dainava", vasario 20 d. susitikimai vyks Eiguliuose ir Aleksote.
Šiandien 7 kandidatai ir du jų atstovai dalyvavo debatuose su Vilijampolės BC "Veršva", asociacijos "Šviesuva" nariais ir Vilijampolės gyventojais.
Kandidatai pristatė savo programas ir atsakė į klausimus.
2015-02-19
Konferencija „Šilumos ūkio plėtra ir saugumas Kaune“ 
Šiandien Lietuvos energetikos institute Kaune įvyko konferencija „Šilumos ūkio plėtra ir saugumas Kaune“. Konferencijoje bu, vo pristatyta Kauno šiluminio ūkio ir visos energetikos padėtis ir perspektyvos. Pastaruosius kelerius metus AB "Kauno energija" pagrindinį dėmesį skyrė savo ūkio, infrastruktūros atnaujinimui, naujų katilinių statybai ir senųjų rekonstrukcijai. Siekdama didinti šilumos gamybos efektyvumą bei atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą, mažinti šilumos kainas vartotojams diegė šilumos gamybos šaltiniuose biokuro deginimo įrenginius.
2015-02-19
Konferencija apie aplinkosaugą Vilniuje 
Investuotojams atėjus į vietos bendruomenių gyvenvietes ir ten planuojant vystyti naujus projektus, su vietiniais jie yra derinami tik paskutiniame etape, taigi bendruomenių balsas mažai ką reiškia. Trūksta teisinės bazės, kuria remiantis bendruomenės galėtų tinkamai apginti savo interesus, taigi šiuo metu susitarimus laimi tas, kas turi daugiau pinigų. Tokią nuomonę išreiškė įvairių bendruomenių ir visuomeninių organizacijų atstovai, dalyvavę Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) surengtoje diskusijoje „(Su)sitarkime dėl aplinkos“.
2015-02-18
Apie deinstitucionalizaciją 
Lietuvos neįgaliųjų forumas, vykdydamas EEA projektą NE(galia) vs GAL(ia), pakvietė Kauno administracijos ir NVO atstovus į Kauno miesto muziejų padiskutuoti apie opias socialinių paslaugų teikimo neįgaliesiems problemas. Diskusijoje dalyvavo ir KBCA tarybos pirmininkas Ramūnas Navickas. Visi diskutantai pabrėžė, kad institucinis socialinių paslaugų neįgaliesiems modelis yra atgyvenęs, būtina sukurti ir pradėti įgyvendinti deinstitucionalizacijos programą.
2015-02-17
Debatai 
Šiandien Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje po darbų užvirė energingi debatai: Kauno bendruomenių centrų asociacija ir Kauno deputatų klubas "egzaminavo" 9 kandidatus į Kauno miesto mero pareigas. Pristatę savo vizijas, kokia turėtų būti savivalda, kaip turėtų vystytis savivaldybės ir bendruomenių partnerystė, kandidatai atsakė į burtais ištrauktus klausimus apie Kauno istoriją. Poilsiui - užgavėnių blynai ir K.Ignatavičiaus atliktos dainos apie Kauną. Finalinėje debatų dalyje kandidatai atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Debatus apžvelgė ir įvertino autoritetinga komisija, o išlaikiusieji "egzaminą" gavo sertifikatus apie tinkamumą būti Kauno miesto meru. Dvi valandos debatų tikrai neprailgo.
2015-02-12
Sveikiname vilniečių bendruomenininkus 
Ši diena ilgai išliks Vilniaus bendruomenių asociacijos aktyvo atminty: Vilniaus Rotušėje iškilmingai buvo pasirašyta asociacijos ir Vilniaus savivaldybės bendradarbiavimo sutartis. Kartu su vilniečiais šio įvykio liudininku buvo ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos tarybos pirmininkas Ramūnas Navickas.
2015-02-12
Parodos atidarymas 
Šiandien P. Stulgos muziejuje atidaryta pirmoji Kauno bendruomenių tautodailininkų darbų paroda. Savo darbus eksponuoja 15 tautodailininkų, tradicinių amatų meistrų ir auksarankių moterų iš 7 bendruomenių centrų. Paroda skiriama kelioms progoms paminėti: Vasario 16 d. ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui.
Visus pasveikino KBCA pirmininkas R. Navickas, tarybos narė L. Kudarienė, atidarymo renginį vedė Romainių BC pirmininkė Violeta Visockienė.

60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68
© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple